МФК Спартак /Варна/ спечели за четвърти пореден и общо пети път шампионската титла на България по плажен футбол

Отборът на МФК Спартак /Варна/ триумфира за четвърти пореден и общо пети път с титлата на България по плажен футбол.

В рещаващия сблъсък за златните медали в Суперфиналите от Държавното първенство на плажната ивица във варненския район Аспарухово - възпитаниците на треньора Симеон Христов макар и трудно надиграха с 4:3 Спортната асоциация на МВР. Редовното време завърши наравно и се стигна до 3-минутно продължение, в което Иван Мартинов отбеляза победното попадение и бе избран за играч на мача. Преди тази среща и двата отбора имаха по два успеха и двубоят между тях се превърна в своеобразен финал. Първата част завърши при 1:1 след голове на Цено Лозанов и Иван Мартинов. В следващите две части сценарият се повтори, като този път точни бяха Николай Божов на два пъти и Кристиян Тодоров и Филип Филипов. В спора за бронзовите медали състава на Свети Никола победи със същия резултат ФК Русе. За победителите се разписаха Петър Колев, Димитър Петров на два пъти и Трендафил Мартинов, а за русенци Йонко Йорданов, Мартин Рачев и Мартин Иванов. Така в крайното класиране на шампионата МФК Спартак завърши първи с 9 точки, следван от СА на МВР с 6, Свети Никола с 3 и ФК Русе без актив.