Даниел Асенов и Радослав Пантелеев се класираха за ¼ финалите на Световното първенство по бокс за мъже

Топбоксьорът ни Даниел Асенов вече е само на крачка от медал, след като днес се класира убедително за ¼ финалите на Световното първенство за мъже в руския град Екатеринбург.

В третия кръг на категория до 52 кг - многократния европейски шампион не остави никакви шансове на американеца Майкъл Анджелети и го победи с пълно съдийско единодушие 5:0 гласа. Съперникът му влезе по активно в мача, но постепенно Тайсъна от Кукорево взе инициативата и спечели доверието на реферите, като и петимата го предпочетоха в своите листи и то с категоричното 30:27. Следващият съперник на българина е олимпийският шампион от игрите в Рио през 2016 г представителя на Узбекистан – Шахобидин Зоиров. За тази фаза на шампионата се класира и Радослав Пантелеев след като в друг 1/8 финал в категория до 91 кг победи много трудно с 3:2 гласа литовецът Тадас Тамасаускас. Срещата бе много оспорвана, но в крайна сметка нашето момче показа характер и стигна до успеха. Сега обаче Пантелеев го очаква поставеният под №1 в схемата и настоящ световен първенец кубинеца Ерисланди Савон. За съжаление снощи Петър Белберов при най-тежките над 91 кг бе отказан още в първия рунд от испанеца Аюб Гадфа и стана втория ни нацинал след Боян Асенов в категория до 56 кг, който си стегна багажа за в къщи.