Мъжкият ни национален отбор по волейбол допусна втора загуба на Европейското първенство - този път от Италия с 1:3

Волейболните ни национали записаха втора поредна загуба на Европейското първенство, след като снощи отстъпиха с 1:3 гейма на Италия.

Двубоят във френския град Монпелие започна отлично за „лъвовете“, които стартираха с Георги Сеганов, Цветан Соколов, Мартин Атанасов, Тодор Скримов, Светослав Гоцев, Виктор Йосифов и либеро Теодор Салпаров. Българите поведоха убедително още в самото начало и затвориха първата част след 25:22. Вторият гейм бе много оспорван, но в крайна сметка олимпийските вицешампиони от Рио се наложиха с 25:23 и възстановиха равенството. Третата част премина по същия сценарий, като до 16:15 водехме в резултата, но след това допуснахме обрат за 21:25. Тук селекционерът Силвано Пранди направи няколко смени, но и това не помогна и след 25:17 Италия затвори мача. Най- резултатен с 22 точки бе Цветан Соколов, а за победителите Юрий Зайцев и Османи Хуанторена се отличиха съответно с 21 и 20 попадения. Така със сигурност ще завършим трети в нашата група и на 1/8 финалите тази събота от 21.30, най- вероятно ще се изправим срещу друг от домакините на шампионата тима на Словения.