Радослав Панталеев с бронзов медал на Световното първенство по бокс за мъже в Екатеринбург (Русия)

Последният ни представител на Световното първенство по бокс в руския град Екатеринбург – Радослав Панталеев остана с бронзов медал.

В полуфинална среща в категория до 91 кг той отстъпи с единодушно съдийско решение на 22-годишния руснак Муслим Гаджимагомедов и така отново остана в подножието на върха. Преди мача имаше големи съмнения дали съперника на българина изобщо ще се качи на ринга, тъй като по лицето и главата му имаше множество отоци от ¼ финалната битка, но все пак той получи необходимото разрешение. Първият рунд бе сравнително равностоен, но след това по високия руснак взе инициативата и в крайна сметка бе предпочетен от съдиите. Трима от тях посочиха в картите си предимство за него с 30:27, а другите двама бяха още по категорични 30:26 и 30:25. Това бе първи медал за страната ни от шампионат на планетата от 2009 година насам. Другата ни голяма надежда за медал Даниел Асенов бе грубо ощетен в ¼ финала на категория до 52 кг. Той тотално надигра олимпийският шампион от Рио 2016 Шахобидин Зоиров, но изненадаващо съдиите присъдиха единодушно победата на представителя на Узбекистан. Последва контестация от нашия щаб, но тя бе отхвърлена със странния мотив, че е подадена със закъснение. Останалите ни трима участници Боян Асенов до 56 кг, Кирил Русинов до 63 кг и Петър Белберов при най-тежките отпаднаха още в началото на надпреварата.