Лудогорец разгроми с категоричното 5:1 руския гранд ЦСКА М в първия си мач от груповата фаза на турнира Лига Европа

Отборът на Лудогорец записа най-впечатляващата победа в клубната си история, след като снощи разгрома с убедителното 5:1 тима на ЦСКА М (Москва) в първата си среща от група „Н“ на турнира Лига Европа.

Разградчани влязоха по добре в мача и след диагонален шут на Джоди Лукоки, гредата спаси гостите. При единстваната си опасна атака обаче в 11-ата минута руснаците откриха резултата, когато след статично положение Игор Дивеев бе оставен непокрит и с глава прати топката във вратата на Ренан. Малко след това Марселиньо стреля опасно, но Игор Акинфеев с последни усилия изби коженото кълбо в горната греда, а след това спаси и опасен удар на Клаудио Кешерю. Веднага след почивката обаче домакините се развихриха и в рамките само на 5 минути отбелязаха три бързи попадения. В 48-ата Вандерсон изненада руския страж и изравни, а в следващата атака Лукоки се разписа след пас на Антон Недялков. В 53-ата бе най-красивия момент в двубоя, когато след меко центриране на Вандерсон – Кешерю с мощно воле от пеналтерията откри головата си сметка. Последва кратко затишие и в 69-ата минута румънецът отбеляза второто си попадение. Малко по късно Акинфеев събори в наказателното поле Марселиньо и Кешерю оформи хеттрика си, като реализира отсъдената дузпа за крайното 5:1. Разгромът на българския първенец срещу руския гранд намери широк отзвук и в Европа, като Клаудио Кешерю бе избран за №1 на първия кръг в надпреварата, а след двете си асистенции Антон Неделяков също попадна в идеалния отбор. В другия двубой от групата Еспаньол и Ференцварош завършиха наравно 1:1.