Шампионът в мъжкото ни хандбално първенство Локомотив /Варна/ записа рекордна 76-а поредна победа

Шампионите от Локомотив /Варна/ очаквано разгромиха новака в мъжката ни „А“ РХГ АСТИ /Хасково/ с 43:22 и така записаха рекордния си 76-и пореден успех в официален мач у нас.

Срещата в зала „Владислав‘‘ на морската ни столица премина при тоталната доминация на „железничарите“, които още до почивката свалиха интригата в двубоя след 22:10. През второто полувреме новия наставник Чавдар Чернев пусна на терена всичките си налични състезатели, като най-резултатен бе Бранимир Балчев. Изненадващо, но заслужено бойкия тим на Осъм надигра драматично в Ловеч коравия отбор на Пирин /Гоце Делчев/ с 24:23 /10:9/. Гостите водеха с 19:15, но в края допуснаха пълен обрат. Вицешампионите от Добруджа /Добрич/, които почиваха в първия кръг, безпроблемно надиграха като гости НСА с 29:19. Това бе и генерална репетиция преди срещите със Сокол /Чехия/ в евротурнирите. Последната среща от този втори кръг между Локомотив /ГО/ и Спартак /Вн/ бе отложена за 12 октомври, а тима на Чардафон /Гб/ почива. С 3 мача стартира и шампионата при жените. Шампионът Бъки /Гб/ започна с разгром 42:20 срещу новака Спартак /Пл/, Шумен победи Ники спорт /Сливница/ с 28:18, а Свиленград надигра Поморие с 19:15.