Севда Асенова и Мелис Йонузова се класираха за ¼ финалите на Световното първенство по бокс за жени в Русия

Две българки се класираха за ¼ финалите на Световното първенство по бокс за жени в Улан-Уде /Русия/.

Първо това стори Севда Асенова, която почиваше в първия кръг при най-леките в категория до 48 кг, победи категорично Фатиха Мансури от Алжир. Срещата бе оспорвана, но във важните моменти опита на българката си каза думата и съдиите бяха единодушни в решението си 5:0 гласа. В четвъртък тя ще се изправи срещу тайландката Чутамат Раксат и при успех ще си осигури минимум бронзов медал. Малко след това сред най- добрите 8 на планетата в категория до 64 кг се нареди и Мелис Йонузова. В изключително оспорван двубой тя се наложи драматично с 3:2 гласа над представителката на Узбекистан Мафтунахон Мелиева. В спор за място на полуфиналите също в четвъртък тя ще се боксира с Милана Сафронова от Казахстан. За съжаление най-голямата ни надежда за медал Станимира Петрова бе спряна още в първия кръг на категория до 57 кг след поредното скандално съдийско решение. „ Меко казано доста спорна загуба бе отсъдена за Станимира. Тя бе отстранена от виетнамката Неши Петесио, въпреки че и на боксовите лаици стана ясно, че световната шампионка от 2014 г бе по добрата на ринга. Това се видя още в първия рунд, в който Петрова умело засрещаше атаките на противничката си. Същото продължи и в другите две части, но незнайно защо съдиите присъдиха победа с 3:2 гласа за нейната съперничка. – заявиха от Българската федерация по бокс.