След дълго прекъсване баскетболистите на Черно море Тича се завърнаха в ДКС, но отстъпиха на Левски Лукойл 62:82

В изтеглена среща от втория кръг на Националната баскетболна лига при мъжете варненският Черно море Тича отстъпи на Левски Лукойл с 62:82.

След дълго прекъсване двубоят се игра в зала „Конгресна“ на ДКС в морската столица пред около 1000 зрители. Домакините се бяха постарали и двата отбора бяха представени по много ефектен начин на публиката. Очаквано по опитния тим на гостите дръпна напред още след първата четвърт, а на почивката взе комфортен аванс 41:27. В третата част младия състав на моряците се опита да стопи пасива, но допусна прекалено много грешки в стрелбата от далечно разстояние. В заключителните 10 минути сините увеличиха преднината си до 20 пункта. Най-резултатни в техните редици бяха Брандън Йънг с 20 и Куон Чийтъм с 16 точки. За варненци с дабъл-дабъл 20 попадения и 10 борби се отличи Симеон Илиев, а едва 17-годишния Мартин Йорданов добави още 17 точки. Двамата треньори Константин Папазов на Левски Лукойл и Галин Стоянов на Черно море Тича се включиха в благотворителна инициатива, като бяха облечени с фланелки в подкрепа на малчугана Мартин Илиев от Варна. Той страда от остра лимфобластна левкемия и се нуждае от живото спасяваща трансплантация на стойност 120 000 евро.