Спартак Вн победи Локомотив ГО и се върна в битката за топ 4 в мъжкото ни хандбално първенство

В една от най-интересните срещи от 11-ия кръг на „А“ РХГ при мъжете отборът на Спартак (Варна) надигра младия и амбициозен тим на Локомотив (Горна Оряховица) с 27:21.

Срещата в залата на Първа езикова гимназия в морската столица започна равностойно и на почивката двата отбора се отеглиха при резултат 11:10 за гостите. В началото на второто полувреме обаче възпитанците на треньора Веселин Станков нанесоха своя удар и обезмислиха интригата до края. С най- голям принос за успеха бяха Делян Илиев с 8 попадения и Георги Стоянов с 6, а отлични намеси имаха и двамата вратари Ерсин Хюсеин и Николай Петров. Шампионът и носител на купата на страната Локомотив (Варна) напълно очаквано взе гостуването си на АСТИ-91 в Хасково с 37:24 (18:11) и така записа 85-ата си поредна победа у нас, като най-резултатен отново бе Борислав Балчев с 14 гола. В друг интересен двубой Пирин (Гоце Делчев) надигра у дома Осъм (Ловеч) с 28:24 (16:13). Срещата между съставите на Добруджа (Добрич) и НСА бе отложена, а тима на Чардафон (Габрово) почиваше в този кръг. Едноличен лидер в класирането с пълен актив от 20 точки е Локомотив (Вн), следван от Пирин с 14, Осъм 12, Чардафон 11 и Спартак с 10 пункта. С три мача от 8-ия кръг бе подновена и надпреварата при жените. Шампионът Бъки (Габрово) разгроми като гост новака в елита Спартак (Плевен) с 33:14 (17:7), Сливница отстъпи драматично на Шумен с 21:22 (12:12), а Поморие победи Свиленград с 23:20. Начело в подреждането е Бъки с 14 точки, пред Поморие и Шумен с по 9 и Етър с 8 пункта.