Плувци доминираха в анкетата за спортист на Варна за месец декември

Състезателката по плуване на ПСК „Черно море“ Калина Николаева бе избрана за спортист на Варна за месец декември в анкетата на спортните журналисти в морската столица.

Тя спечели 6 залтни от общо 7 медала на Държавното първенство за девойки старша възраст, като постави и два национални рекорда. Нейн личен треньор е Антон Гиляревский. Отбор на месеца е плувния тим на „Черно море“, който завоюва внушителните 29 отличия от които 17 златни - на шампионата в тази възрастова група. „Моряците“ са също така първи в генералното класиране при юношите и втори при девойките. Те триумфираха като комплексни шампиони и носители на Купа България за четвърти пореден път. Призовете получи зам. председателя на клуба - Миролюб Адамов. Категоричен победител в онлайн анкетата с убедителните 82 % стана младата на друг варненски плувен клуб „Астери“ – Александра Вачкова. Възпитаничката на треньорката Гергана Василева завоюва общо 5 медала – 1 златен, 2 сребърни и 2 бронзови на силния международен турнир в сръбския град Ниш. За №1 на варненското спортно училище бе определен щангиста от СК „Титан“ Христо Христов с личен треньор Живко Николов, който спечели три медала на олимпийската квакификация по вдигане на тежести в Катар. Наградите на призьорите връчи главния експерт към Дирекция „Спорт“ към Община Варна – Данчо Илиев.