Марица (Пловдив) записа втора престижна победа във волейболната Шампионска лига при жените

Волейболистките на Марица (Пловдив) постигнаха втора поредна победа в най-престижния турнир при жените Шампионската лига.

Подкрепяни от 4000 зрители в пловдивската зала „Колодрума“ жълто-сините победиха френския първенец Кан с 3:1 гейма. Двубоят не започна добре за нас след като французойките взеха с лекота първата част с 25:17. През втория гейм обаче българките стабилизираха сервиса и блокадата и след отлична игра в защита и нападение изравниха резултата с убедителното 25:18. Това явно разстрои играта на съперника и третия сет бе спечелен от домакините с категоричното 25:12. Четвъртата част бе равностойна, но след три поредни аса на националката Христина Вучкова в края се стигна до победното 25:21, което взриви публиката в залата. Най-резултатни за тима воден от Иван Петков с по 15 попадения бяха именно Вучкова и Емилия Димитрова, а 14 попадения добави младата ни надежда Александра Миланова. С този успех Марица запази шансовете си за класиране на ¼ финалите в най-силната клубна европейска надпревара и може да стане първия български тим стигнал до фазата на елиминациите в Шампионската лига. Днес Уралочка (Екатеринбург) отстъпи с 0:3 гейма на сънародничките си от Динамо (Москва) в другата среща от нашата група „Е“. Начело в класирането с по 9 точки са Кан и Динамо, следвани от Марица със 7 и Уралочка с 5 пункта. В последния си мач от тази фаза пловдивчанки приемат на 18 февруари състава на Уралочка.