Тенис: Загуби за Григор Димитров в Монпелие и за националките ни в турнира Фед Къп

Първата ни тенис ракета при мъжете Григор Димитров отпадна безславно още в първия си мач на турнира от сериите ATP 250 в Монпелие (Франция).

По притеснителното е, че той бе надигран от намиращият се на 91-о място в света представител на домакините Грегоар Барер в 3 сета. Първата част бе оспорвана и се стигна до тайбрек, където българина все пак се наложи със 7:4. Втория сет бе за французина след 6:4, а в третата част Димитров обърна резултата от 2:4 гейма до 5:4, но отново допусна колебания в най-важните моменти и преклони глава след 5:7 за 2 часа и 33 минути. Хасковлията направи 10 аса, но и допусна също толкова двойни грешки. До края на февруари Гришо ще играе на още два турнира в Ротердам (Холандия) следващата седмица и в Акапулко (Мексико), който започва на 17 февруари. Добрата новина за него е, че там той няма точки за защитаване, тъй като ги пропусна миналата година и при добро представяне може да се върне в топ 20. Снощи националките ни в турнира Фед Къп също отстъпиха драматично с 1:2 победи на Хърватия, в среща от група I на зона Европа/Африка в Талин. В първия сингъл Изабела Шиникова загуби с 1:2 сета от Лея Бошкович – 6:2, 4:6 и 4:6, след това първата ни ракета Виктория Томова надигра убедително Яна Фет с 6:2, 6:4 и така се стигна до третия решителен мач на двойки. Там тандемът ни Томова/Шиникова отстъпи в 3 части – 2:6, 6:3 и 1:6 на специалистката на двойки Дария Юрак и Фет. Следващият ни противник е силния тим на Украйна, който е воден от 4-ата в световната ранглиста Елина Свитолина. По регламент победителят в нашата група ще срещне класиралият се на първо място в група „В“, където са съставите на Италия, Австрия, Гърция и домакините от Естония.