Волейболистките на Марица напуснаха Шампионската лига с гордо вдигната глава

Волейболистките на Марица (Пловдив) завършиха с драматична победа участието си в най-престижния европейски клубен турнир - Шампионската лига.

Момичетата на треньора Иван Петков се наложиха много трудно с 3:2 гейма срещу коравия тим на Уралочка (Екатеринбург) в последната си среща от група „Е“ на надпреварата. Подкрепяни от над 4000 зрители в пловдивската зала „Колодрума“ домакините започнаха надъхано двубоя и взеха убедително първата част с 25:19. Във втория сет рускините се наложиха с 25:21 и така изравниха резултата. Последва нов импулс в играта на родния първенец и категоричен успех в третата част с 25:17. Състезателките на Уралочка обаче не се предадоха и след 25:22 в четвъртия гейм се стигна до тайбрек. Там Марица стигна до три мачбола при 14:11, но ги пропиля с лека ръка. Все пак с дружни усилия и завиден спортен хъс шампионките ни стигнаха до победното 20:18 и вдигнаха трибуните на крака след здрава битка продължила 2 часа и 25 минути. С най-голям принос за победата бе младата ни надежда Александра Миланова отбелязала 19 точки, а по 17 добавиха Кремена Каменова и Емилия Димитрова. За руския тим над всички с 27 попадения бе националката Ксения Парубец. Така Марица завърши на 3-о място в крайното класиране с актив от 9 точки след 3 победи и 3 поражения, колкото има и френския Кан, но той е с по добри показатели. Победител в групата с 12 пункта е руския гранд Динамо (Москва), който единствен от този поток се класира за ¼ финалите в Шампионската лига. На последното 4-о място с 6 точки остана тима на Уралочка.