България победи Коста Рика с 4:1 и запази мястото си в група II на зона Европа/Африка на тенис турнира за Купа „Дейвис“

България се наложи с 4:1 победи при гостуването си на Коста Рика в решителна среща за оставане в група II на зона Европа/Африка на тенис турнира за Купа „Дейвис“.

Димитър Кузманов осигури успеха на националите след като надигра с 6:4, 6:3 само за 73 минути Хесе Армандо Флорес и така стана състезателят с най-много победи на сингъл в тази надпревара - 19. В последния двубой, който бе без значение Александър Донски не остави шансове на Родриго Пиедра и го прегази с 6:2, 6:4. Преди това нашия тандем Александър Лазаров и Адриян Андреев отстъпи драматично с 1:2 сета в мача на двойки на дуета на домакините Хесе Флорес и Пабло Нунес. Първата част българите загубиха след тайбрек, взеха втората с 6:4, но преклониха глава в решителния трети сет с 10:12 точки. В първия ден от сблъсъка Димитър Кузманов нямаше проблеми срещу Хулиан Саборио след 6:4. 6:2, а макар и по трудно Александър Лазаров пречупи Флорес със 7:5, 4:6 и 6:3. На тима ни воден от капитана Тодор Енев предстои нова битка – през септември на родна земя, непосредствено преди Sofia Open, като съперникът все още не е ясен. Според новия регламент в група II са 24 отбора от целия свят, които са разделени на двойки, играещи помежду си. 12-те победители от тези дуели играят по късно през сезона плейоф срещу 12-те загубили от мачовете от група I.